Kariera online

Archiwum kategorii: Aktualności, Doradztwo zawodowe

Opracowany na początku roku szkolnego plan działań wychowawczych spowodował przesunięcie realizacji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na ostatni tydzień października i pierwsze tygodnie listopada. W związku z koronawirusem i przejściem szkół na nauczanie zdalne wszelkie inicjatywy dotyczące Tygodnia Kariery siłą rzeczy przeniosły się w naszej szkole do świata wirtualnego.
Bazą dla naszych działań i źródłem inspiracji były materiały dostarczone przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. To w oparciu o nie nauczyciele i wychowawcy klas 4 – 8 przeprowadzili lekcje wychowawcze, w czasie których uczniowie poznawali m. in. swój potencjał, własne zasoby, zaznajamiali się z tym czym jest rynek pracy, określali cechy charakterologiczne dla poszczególnych zawodów – w klasie dwujęzycznej po polsku no i oczywiście po angielsku. Ciekawym pomysłem była lekcja fizyki, gdzie uczniowie dowiedzieli się, że efektem zwiększenia pracy jest zwiększenie potencjału … nie tylko elektrycznego. O potencjale uczniowie uczyli się również w rytm muzyki. Lekcje informatyki stworzyły szansę na zaprojektowanie planera kariery. Najciekawsze prezentacje multimedialne będą reprezentować naszą szkołę w konkursie PLANER KARIERY Mam tę MOC! – mój potencjał a przyszły zawód.
Działania podjęte w ramach OTK to dla uczniów naszej szkoły kolejna okazja do podjęcia refleksji na temat swojej przyszłości. Mamy nadzieję, że różnorodność osób, od których docierały do nich informacje z zakresu doradztwa zawodowego uzmysłowi im, jak ważne jest planowanie własnej kariery.

Poprzednia aktualność
Święto Niepodległości
Następna aktualność
Dzień dyni