Święto Niepodległości

Archiwum kategorii: Aktualności
Dziś kolejna, 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku nie mogliśmy świętować jej w takiej formie jak zawsze. Dzieci z klasy „O”, które uczą się stacjonarnie, śpiewały z tej okazji piosenkę patriotyczną, poznały symbole i barwy narodowe, słuchały polskich legend. Pozostałe klasy uczciły Święto Niepodległości online. Dzięki prezentacjom włączanym przez nauczycieli na lekcjach otrzymały sporą dawkę polskiej historii, a wiedzę tę można było sprawdzić podczas interaktywnych quizów. Uczniowie klas czwartych wykonywali plakaty ukazujące ważne dla naszego kraju symbole i miejsca w Polsce, które warte odwiedzić. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego odśpiewania hymnu, pieśni legionów oraz innych utworów patriotycznych. Mimo że na lekcjach w domu, uczniowie starali się podkreślić uroczysty charakter tego dnia poprzez stroje galowe lub ubiory w barwach narodowych.
Gratulujemy patriotycznej postawy!

 

Poprzednia aktualność
Jesienne lapbooki
Następna aktualność
Kariera online