ZAPLANUJ SWÓJ DZIEŃ TAK, ŻEBY BYŁO EFEKTYWNIE I PRZYJEMNIE

Archiwum kategorii: Aktualności

ZDALNE NAUCZANIE wywołuje różne emocje zarówno u rodziców, nauczycieli, jak i uczniów. Prawda jest taka, że to wielki sprawdzian dla naszej organizacji, systematyczności i planu dnia. Lekcje online i wiedza do przyswojenia nie muszą ograniczać się do zwykłej notatki, która bardzo często nie jest dla nas atrakcyjna wizualnie. Uczniowie klas 7 i 8 mieli możliwość stworzenia własnej sketchnotki – notatki wizualnej, czyli takiej, która łączy słowa i obrazki, pozwalając o wiele efektywniej przyswajać wiedzę. 

Sketchnotki przydają się nie tylko do nauki, ale także na co dzień, na przykład do planowania całego dnia, tygodnia. Najlepiej robić notatki samodzielnie. Ma to dodatkowa zaletę – już w trakcie pracy nad nimi przyswaja się informacje. Sketchnoting nie wymaga umiejętności rysowania ani specjalnych przyborów. Wystarczy przyswoić sobie (lub samodzielnie wymyślić) uproszczone ikony/ doodle i zapoznać się z podstawami hand letteringu.  

JEST PIĘKNIE, TYLKO SPÓJRZCIE, AŻ CHCE SIĘ UCZYĆ Z TAKICH NOTATEK!

 

Poprzednia aktualność
Wyniki XI edycji EkoKonkursu 
Następna aktualność
Jesteśmy małymi patriotami!