Hodowla kryształków soli

Archiwum kategorii: Aktualności

Przez ostatni miesiąc uczniowie klas drugich prowadzili doświadczenie, które miało pomóc w odpowiedzi na pytania: Czy z roztworu wody z solą kuchenną można wyhodować kryształy soli? Najpierw dzieci wraz z wychowawczyniami odpowiednio zaplanowały całe doświadczenie i przygotowały swoje roztwory z montażem patyczków i sznurków. Młodzi badacze zaprowadzili dzienniczek obserwacji. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w przedsięwzięcie i codziennie sprawdzali co dzieję się z ich próbkami. Po dwóch tygodniach były widoczne efekty doświadczenia, na sznurkach i ściankach naczynia zaczynała uwidoczniać się sól. W kolejnych dniach uczniowie zauważyli, że soli osadza się coraz więcej, zaś wody jest coraz mniej. Na niektórych sznurkach zbudowały się przepiękne kryształki. Mali chemicy wyciągnęli wnioski z doświadczenia, że z roztworu wody z solą można wyhodować kryształki, a tym samym odzyskać wcześniej rozpuszczoną sól.

Poprzednia aktualność
MIASTECZKO ELFÓW
Następna aktualność
Świąteczna akcja charytatywna