Konkurs Pięknego Czytania pt. „Słowacki dzieciom”

Archiwum kategorii: Biblioteka

19 listopada 2019 r. w Dniu Patrona naszej szkoły odbył się Konkurs Pięknego Czytania pt. „Słowacki dzieciom”. Uczniowie prezentowali wybrane fragmenty utworów Juliusza Słowackiego. Konkurs miał na celu: zachęcić uczniów do czytania, rozbudzić wrażliwość na piękno słowa, przybliżyć literaturę poświęconą dzieciom patrona naszej Szkoły, a także miał uczyć rywalizacji w przyjemnej atmosferze. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV i V. Podczas czytania ocenie podlegała: płynność, poprawność, wyrazistość, tempo. Jury wyłoniło trzech zwycięzców, którzy otrzymali nagrodę  „Mistrza Pięknego Czytania”. I miejsce zajęła Zofia Oliwiecka, II miejsce zajęła Leśnik Maja i III miejsce zajął Wiktor Bazan. Wszystkim uczestnikom konkursu Pięknego Czytania zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

Poprzednia aktualność
Aktorskie poczynania uczniów klasy 7a
Następna aktualność
Podsumowanie akcji „Czytaj codziennie ze słodziakami” w klasie II b