Pierwsze miejsce i wyróżnienie dla uczniów naszej szkoły 

Archiwum kategorii: Aktualności

W sobotę, 26.10.2019 r. na Głównym Rynku w Kaliszu został zorganizowany Festyn Ekologiczny, na którym prowadzone były ekologiczne warsztaty edukacyjne i artystyczne. Pod ratuszem odbyły się zabawy, quizy oraz eksperymenty promujące ochronę powietrza, segregacje śmieci i używanie energii odnawialnej. W tym dniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Konkurs Plastyczny „Robimy Skok na Smog”

  • Pierwsze miejsce zdobyła drużyna klasy II B w składzie: Alan Błażejewski, Oliwier Grzybowski, Wojciech Jankowski, Maciej Kajser i Antoni Kołodziejczyk.
  • Wyróżnienie otrzymała drużyna klasy III B w składzie: Jessica, Justyna i Alan Piotrowscy.

Uczniowie otrzymali gratulacje, dyplomy i piękne upominki. Za zdobycie pierwszego miejsca organizator przewidział
zakupienie dla placówki zieleni /sadzonek (np. kwiaty, krzewy, drzewa, iglaki) o wartości 1000 zł oraz zakup zestawu narzędzi badawczych do badania wody i gleby oraz zestawu do badania powietrza. Gratulacje otrzymali również rodzice, opiekunowie i nauczyciele. Po rozstrzygnięciu konkursów był czas na wywiady ze zwycięzcami. Na podsumowanie festynu wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali drewniane gwizdki i razem wygwizdali SMOG z Kalisza.
Gratulacje dla laureatów i wszystkich uczestników konkursów. Podziękowania dla rodziców, opiekunów i nauczycieli promujących ekologiczny styl życia.

http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/wydarzenia/wygwizdali-smog-i-pokazali-ze-sa-eco-odpowiedzialni-zdjecia,3043.html

https://calisia.pl/festyn-ekologiczny-na-kaliskim-rynku-zdjecia,24600

Zdjęcia: D. Otmianowska i M. Porębna – Jesiołowska SP3 Kalisz, www.faktykaliskie.plwww.calisia.pl

Poprzednia aktualność
Kolejna międzynarodowa lekcja języka angielskiego
Następna aktualność
Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów