Zakładamy przyszkolny ogródek

Archiwum kategorii: Aktualności

Pomysł utworzenia przyszkolnego ogródka zrodził się na początku roku szkolnego. Zostało wyznaczone miejsce, na którym obecnie znajduje się trawnik oraz posadzone są iglaki. Teren ten jest niewielki, więc zależy nam na tym, aby go optymalnie wykorzystać. Rodzice wykonali projekt ogrodu, w którym przewidzieli rośliny ozdobne, warzywa, owoce i zioła. Został on zaakceptowany przez uczniów.
9 października ruszyły prace ogrodnicze. Uczniowie z klas trzecich i zerówki rozpoczęli realizację projektu „Mali ogrodnicy”. Przesadzili iglaki, przygotowali grządkę na rośliny cebulowe (tulipany, żonkile, szafirki, hiacynty …). Podstawowym celem zajęć jest skuteczne kształtowanie postaw dzieci zgodnych z etykietą ekologiczną. Zajęcia mają pobudzić aktywność i twórcze myślenie oraz uczyć współdziałania w zespole. W trakcie zajęć uczniowie będą mieli okazję sami przekonać się, na czym polega praca ogrodnika, w jaki sposób właściwie przygotować grządki, jak pielęgnować kwiaty i dbać o ogród. Wspólnie będziemy siać i sadzić rośliny. Dzieci pod okiem swoich rodziców i nauczycieli stworzą własny kącik przyrodniczy wypełniony zapachem kwiatów, ziół, warzyw i owoców. Będą systematycznie pielęgnowali swoje roślinki oraz obserwowali ich wzrost.
Uczniowie, którzy pracowali przy zakładaniu ogródka to: Alicja Przepiórka „0”, Judyta Fluder 3a, Roksana Dolata 3a, Apollinariia Lozitska 3a, Yurii Sydorenko 3a, Oliwier Golba 3b, Kacper Kuświk 3b, Piotr Przepiórka 3b.
Rodzice i członkowie rodzin zaangażowani w pomoc w realizacji projektu: pani Paulina Przepiórka, pan Tomasz Przepiórka, pani Krystyna Nowak i pani Justna Kuświk. Serdecznie dziękujemy Państwu za pomoc!😊

Poprzednia aktualność
Spotkanie z poezją Jana Pawła II „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”
Następna aktualność
Trójka - Szkołą Odkrywców Talentów