Spotkanie z poezją Jana Pawła II „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”

Archiwum kategorii: Aktualności, Biblioteka

„Miłość mi wszystko wyjaśniła,

Miłość wszystko rozwiązała –

dlatego uwielbiam tę Miłość,

gdziekolwiek by przebywała…”

 W dniu 9 października w bibliotece naszej szkoły odbyło się spotkanie z poezją Jana Pawła II. Celem uroczystości było przybliżenie uczniom twórczości Wielkiego Polaka, a także inspirowanie młodzieży do przeżywania głębi poetyckiego słowa.

W nastrojowej scenerii pełnej blasku świec uczniowie klas ósmych recytowali przygotowane przez siebie wiersze poety i dramaturga Karola Wojtyły. Na wyróżnienie zasługuje brawurowo wykonana interpretacja muzyczna utworu poetyckiego pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła” w wykonaniu Zosi Fryś z klasy VIII A.

Takie spotkanie z poezją Jana Pawła II wzbudziło potrzebę pielęgnowania Jego twórczości i rozpowszechniania jej wśród uczniów.

Poprzednia aktualność
Tydzień Dobrych Myśli z klasami 0 i 1b
Następna aktualność
Zakładamy przyszkolny ogródek