PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 2019/2020

Archiwum kategorii: Aktualności, Biblioteka

W dniu 2 października biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas pierwszych na uroczystość pasowania na czytelnika. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję została przygotowana scenka pt. ,,Spotkanie bajek”. Dzieci wysłuchały fragmentów bajek: ,,Jaś i Małgosia”, ,,Czerwony Kapturek”, ,,Kopciuszek”, ,,Calineczka”, ,,Baba Jaga” oraz wierszy Jana Brzechwy.

Uczniowie doskonale poradzili sobie z bajkowymi zagadkami, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni, bajek i wierszyków. Pierwszaki zapoznały się także z prośbami książek, które mają służyć wszystkim uczniom naszej szkoły przez długie lata.

Następnie dzieci poznały regulamin biblioteki, sposób wypożyczania oraz wysłuchały ważnych zasad, których należy przestrzegać.

Pierwszaki uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika naszej biblioteki i przyjaciela książek. Pani bibliotekarka pogratulowała wszystkim uczniom i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz zakładki.

Naszym młodym czytelnikom życzymy przeżywania cudownych przygód z bohaterami książek.

Poprzednia aktualność
Dzień Chłopca w klasach O-3
Następna aktualność
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia