XV Festyn Edukacyjny „Spotkanie z lasem” i obchody Dnia Ziemi w Gołuchowie.

Archiwum kategorii: Aktualności

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Leśnym Festynie Edukacyjnym i w obchodach Dnia Ziemi. W ramach obchodów można było wziąć udział w warsztatach garncarskich i gliniarskich, kaletniczych i drukarskich. Uczniowie chętnie uczyli się produkcji papieru czerpanego, malowania na szkle, liściach, torbach oraz wykonywania leśnej biżuterii.  Uczestnicy mogli się dowiedzieć, jak dawniej konserwowano żywność oraz jak wykonuje się świece. Odbyły się również pokazy pszczelarskie i bezpiecznego wchodzenia na drzewa.

Uczniowie z 16 szkół rywalizowali ze sobą w rozwiązywaniu zadań ekologicznych, biorąc udział w „Rajdzie pod drzewami”, zorganizowanym przez naszą szkołę. I miejsca ex aequo zdobyły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Chełmcach i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kaliszu.

Na zakończenie festynu wręczono dzieciom i młodzieży nagrody za działalność ekologiczną oraz  odznaki Honorowego Opiekuna Miejsc Przyrodniczo Cennych Gołuchowa. Z naszej szkoły taką odznakę otrzymali następujący uczniowie: Zuzanna Witczak, Zofia Fryś, Agnieszka Forysiak, Gabriela Janiak, Paulina Frasunkiewicz, Angelika Niewiadomska, Michał Judasz, Mikołaj Lis. Ekologiem roku została nasza uczennica – Gabriela Janiak z klasy 3d. Wręczono również nagrody za X jubileuszową edycję EkoKonkursu pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Pana Andrzeja Grzyba i patronatem medialnym Radia Centrum.

I w tym miejscu dziękujemy Państwu za okazane serce i wsparcie nas w zorganizowaniu kolejnej edycji konkursu ekologicznego dla uczniów szkół z Kalisza i okolicy. Dzięki hojności Pana Andrzeja Grzyba i Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej w Kaliszu na twarzach laureatów zagościł uśmiech. Dziękujemy.

Poprzednia aktualność
„Zostań Supermolem Bibliotecznym”
Następna aktualność
Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego w Stobnie