Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką – dzień trzeci …

Archiwum kategorii: Aktualności

Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką
dzień trzeci …

W trzecim dniu  nasza szkoła zorganizowała Grę Miejską pod nazwą „Szacun dla Zdrowia”, do której zaproszono inne kaliskie szkoły podstawowe.

Łączyła ona w sobie naukę z czynnym wypoczynkiem. Jej celem było promowanie zdrowego, bezpiecznego, ekologicznego stylu życia oraz ruchu na świeżym powietrzu. Podczas gry kształtowano nawyki, postawy i zachowania sprzyjające zdrowiu i bezpieczeństwu.

W zabawie uczestniczyły zespoły z różnych szkół. Zadaniem uczestników gry było zorientowanie się na mapie i odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych ukrytych na terenie naszego pięknego parku miejskiego, a następnie zmierzenie się z różnymi zadaniami rozwijającymi wiedzę, kreatywność, twórcze myślenie i sprawność fizyczną. Bardzo ważną okazała się współpraca całej drużyny, jej zaradność i pomysłowość.

I tak trzeba było np. pokonać sportowy tor przeszkód oraz rozpoznać smaki oraz zapachy warzyw i owoców z zamkniętymi oczami, udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, demonstrując wszystko na fantomie, uzupełnić apteczkę, poszukując jej składników ukrytych sprytnie w terenie. Ciekawym doświadczeniem okazało się poruszanie w alkogoglach. Dziękujemy pracownikom Straży Miejskiej za pomoc przy przeprowadzeniu gry.

Ponadto należało zmierzyć się z zadaniami logicznymi, poprawnie dopasować rośliny uprawne do ojczyzn ich pochodzenia, rozpoznać właściwości zdrowotne potraw, zawarte w nich witaminy i minerały, poradzić sobie z wierszem, quizem pomidorowym i krzyżówkami związanymi ze zdrowiem i dyscyplinami sportowymi. Dużo radości przyniosła też zabawa w kalambury i puzzle.

W grze zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek, drugie miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 17, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kaliszu. Gratulujemy 😊

Poprzednia aktualność
Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką - dzień drugi …
Następna aktualność
Wyniki konkursów międzyszkolnych przeprowadzonych w ramach Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką