Weź zapytaj, weź tu bądź! Klasa 7 dwujęzyczna czeka na Ciebie!

Archiwum kategorii: Aktualności

  Zapraszamy do 7 klasy dwujęzycznej, która od września 2019 roku rozpocznie naukę w naszej szkole, mającej  już  sześcioletnie doświadczenie w kształceniu dwujęzycznym. Nauczanie to polega na tym, że wybrane przedmioty w naszej szkole: geografia, biologia, fizyka, literatura powszechna, historia powszechna, muzyka i zajęcia artystyczne, wykładane są w dwóch językach: polskim i angielskim. Nasi nauczyciele – specjaliści od nauczania dwujęzycznego – mają kwalifikacje do nauczania języka angielskiego i wykładanego przez siebie przedmiotu. Uczniom zapewnia się również  stały kontakt z native speakerem – panem Paulem Hackingiem, Amerykaninem, który prowadzi konwersacje i zajęcia z historii powszechnej. Absolwenci naszych klas dwujęzycznych mogą kontynuować naukę w klasie dwujęzycznej lub w klasie z maturą międzynarodową w liceum, a niektórzy podejmują naukę w szkołach w Wielkiej Brytanii. Jest to też bezpłatna oferta dla każdego ucznia, który chce szczególnie pogłębić swoją znajomość języka angielskiego, to szansa na kontakt z żywym językiem obcym i na nabycie umiejętności językowych ze słownictwem specjalistycznym dla danych przedmiotów ułatwiających dalszą naukę. Uczniowie pracują w grupach zgodnie z zaawansowaniem językowym, aby mogli optymalnie skorzystać z nauczania. Wszystkie zajęcia odbywają się w ramach planów lekcji bez konieczności uczęszczania na dodatkowe popołudniowe zajęcia językowe.

Od września 2017 r. dodatkowe lekcje przygotowujące do nauki dwujęzycznej są prowadzone przez naszych specjalistów także  w najmłodszych klasach szkoły podstawowej.

Rekrutacja do klas  dwujęzycznej będzie przeprowadzana według poniższego harmonogramu:

6 maja do 24 maja 2019 Złożenie wniosku o przyjęcie do oddziałów dwujęzycznych.
31 maja 2019
godz. 14:00
Test predyspozycji językowych z języka angielskiego.
(60 minut) w siedzibie szkoły.
do 14 czerwca 2019 Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik testu predyspozycji językowych.
do 22 czerwca 2019 Składanie świadectw ukończenia klasy VI szkoły podstawowej.
27 czerwca 2019 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do klasy siódmej dwujęzycznej.
Poprzednia aktualność
Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką - dzień pierwszy
Następna aktualność
Z kroniki Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką - dzień drugi …