Skrzydlaci przyjaciele

Archiwum kategorii: Aktualności

  Przez ostatni tydzień uczniowie klasy 1b byli skupieni na Projekcie Ornitologicznym. Dzieci poznały ponad 20 gatunków ptaków. Wiedzę o każdym z nich zgłębiały na podstawie ilustrowanych albumów i encyklopedii o ptakach oraz na podstawie obserwacji i przygotowanych prezentacji. Na edukacji muzycznej uczniowie rozpoznawali poszczególne dźwięki wydawane przez latających mieszkańców lasu, a na edukacji plastycznej każdy pierwszoklasista wykonał z papieru – ulubionego ptaka. Dzieci zebrały cenne wiadomości i zrobiły swoje indywidualne albumy ornitologiczne. Na podsumowanie projektu uczniowie wraz z wychowawcą i opiekunami poszli do kina na projekcję filmu „Manu. Bądź sobą”. Film wzbogacił wiedzę uczniów o życiu ptaków oraz dał wspaniałą lekcję tolerancji i przyjaźni. Pokazał również, jak ważne jest działanie w grupie. Dzieci do wszystkich zadań podchodziły z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Do albumów, które zrobili sami, uczniowie będą pewnie wracać niejeden raz.

Poprzednia aktualność
Nasze ozoboty
Następna aktualność
Projekt "Łapacze Kultury" w klasie 4a - część II