Pamiętamy o przeszłości

Archiwum kategorii: Aktualności

Uczniowie naszej szkoły: Oliwia Moras z kl.3b, Sandra Juraczyk  i Jakub Frątczak z kl.3d, pod opieką pani Ewy Missałły, 28 kwietnia 2019 roku uczestniczyli w patriotycznych uroczystościach upamiętniających  150 mieszkańców południowej Wielkopolski, którzy zostali rozstrzelani przez Niemców podczas II wojny światowej. Poza pocztami sztandarowymi szkół hołd pomordowanym w Lesie Winiarskim oddali  przedstawiciele samorządów Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego, harcerze, reprezentanci organizacji kombatanckich i bractw kurkowych, rodziny ofiar oraz miejscowa społeczność. Przy pamiątkowym obelisku odbyła się msza polowa, po której poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów i znicze.

https://www.calisia.pl/articles/oddali-hold-pomordowanym-w-lesie-winiarskim-1

Poprzednia aktualność
1B na szlaku kaliskich zabytków
Następna aktualność
Kaliski Tydzień Zdrowia z „Trójką”