Podsumowanie X jubileuszowej edycji EkoKonkursu

1 kwietnia 2019 r. w ramach projektu „Ekologicznie z Trójką” odbyła się w naszej szkole  X jubileuszowa edycja EkoKonkursu pod hasłem: „Czas Ziemi jest ograniczony, jeśli tonie w smogu”.

Konkurs przebiegał pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego p. Andrzeja Grzyba

i patronatem medialnym Radia Centrum.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów problematyką smogu i konsekwencji z nim związanych, kreowanie aktywnych postaw proekologicznych u dzieci i młodzieży oraz rozwijanie świadomości związanej z zanieczyszczeniem powietrza i promowaniem wiedzy, jak przeciwdziałać temu zjawisku.

Konkurs miał na celu również pobudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej poprzez twórczą interpretację tematu.

Nagrody ufundowane zostały przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Kaliszu oraz Wydział Środowiska Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej w Kaliszu.

Konkurs odbył się w następujących kategoriach:

• Kategoria I: uczniowie klas I – III – konkurs plastyczny – zakładka do książki „Kwiat jest uśmiechem rośliny”
  • Kategoria II: uczniowie klas IV i V – konkurs plastyczny – logo EkoKonkursu „Czas Ziemi jest ograniczony, jeśli tonie w smogu”
  • Kategoria III: uczniowie klas VI i VII – konkurs wiedzy Z ekologią za pan brat”.
Na konkurs plastyczny napłynęły 143 prace, w turnieju wiedzy zmierzyło się 27 uczestników z 8 szkół podstawowych. Wyniki konkursu plastycznego wraz z pracami plastycznymi zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły oraz w sali, gdzie odbywał się turniej wiedzy. Po zakończeniu konkursu wiedzy uczestnicy zostali zaproszeni do sali gimnastycznej na pokaz talentów wokalnych w ramach Międzyszkolnego konkursu piosenki obcojęzycznej „Sing & win”.

Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom odbędzie się 25 kwietnia 2019 r w Gołuchowie podczas obchodów Dnia Ziemi w Gołuchowie.

X EDYCJI EKOKONKURSU

KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ „ Z ekologią za pan brat” dla uczniów klas: VI-VII

Kod ucznia

Ilość punktów