Dzień Pluszowego Misia

Archiwum kategorii: Aktualności

25 listopada to w kalendarzu jedno z najbardziej sympatycznych świąt. W najbliższą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Już dziś uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje najmilsze, pluszowe przytulanki. To był naprawdę radosny dzień, bo Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. I zapewne zarówno dorośli, jak i dzieci mają swojego ukochanego Pluszowego Misia.  Czasem to będzie całkiem mały szarobury Miś, nieco zapomniany, mieszkający w pudle na strychu lub równie kochany, kolorowy zamieszkujący w pokoju na półce.  Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu, ale wszyscy wiemy, że dlatego Miś ma bardzo miękkie łapki, abyśmy mogli go trzymać, kiedy tylko potrzebujemy się się ogrzać. Taki Miś po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz lub kiedy troszkę nam smutno.

„Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały miś.
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy MISIA swego ma.”

 

 

Poprzednia aktualność
W Soplicowie jak w raju!
Następna aktualność
Tydzień Życzliwości z klasą 1a