Podsumowanie projektu MIGAJĄCE PRZEDSZKOLA, MIGAJĄCE SZKOŁY

Archiwum kategorii: Aktualności

Uczniowie klasy 2b zakończyli udział w projekcie Migające przedszkola, migające szkoły”. Ostatnie zajęcia, prowadzone przez panią Maję Graf, były okazją do zaprezentowania umiejętności nabytych na zajęciach języka migowego. Dyrekcja szkoły oraz zaproszeni rodzice oklaskami nagrodzili występy składające się z piosenek, tańca oraz tłumaczenia zdań na język migowy. Dumni uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez organizatora – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom zapału i wytrwałości w nauce języka migowego. 

Projekt  „Migające przedszkola, migające szkoły” koncentruje się na edukowaniu i oswajaniu z osobami niesłyszącymi osób najmłodszych. Dzieci w wieku szkolnym charakteryzuje ogromna wrażliwość, więc warto właśnie wtedy działać w stronę internalizacji pozytywnych wartości, postaw tolerancji i poszanowania inności. Projekt ma pomóc w kształtowaniu otwartości i pozytywnego stosunku wobec specyficznego rodzaju niepełnosprawności, jaką jest dysfunkcja słuchu.
Poprzednia aktualność
W świetlicy nie tylko się bawimy ...
Następna aktualność
Puszyste litery