Wycieczka do Łodzi

Archiwum kategorii: Aktualności

25 maja 2018 r. uczniowie klasy 7a wraz z członkami SKKT udali się na wycieczkę do Łodzi pod opieką p. M. Urbaniak i E. Wielgórskiej. Odwiedzili wiele ciekawych miejsc związanych z historią tego miasta, odbyli spacer ulicą Piotrkowską, trafili na słynną aleję gwiazd łódzkiej kinematografii, fortepian Rubinsteina, ławeczkę Juliana Tuwima, latarnika zapalającego latarnię itp. W Łódzkim Centrum Nauki i Techniki Experymentarium, pobudzając swoją kreatywność, korzystali z interaktywnych stanowisk i eksponatów, ilustrujących prawa fizyki, zjawiska magnetyczne, prawa logiki. Przeprowadzali doświadczenia, prowadzili obserwacje, zgłębiali tajniki świata. Ciekawym doznaniem było przejście przez kosmiczny tunel oraz samodzielne tworzenie rzeźby terenu w interaktywnej piaskownicy.

Dzieje Łodzi uczniowie poznali, schodząc pod ziemię do Muzeum Kanału „Dętka” oraz odwiedzając Muzeum Fabryki – obiekt kryjący w sobie historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX wieku. W czasach swojego rozkwitu produkowały one miliony metrów tkanin bawełnianych. Można było dowiedzieć się tu wszystkiego o przetwarzaniu bawełny, zobaczyć oryginalne, ponadstuletnie krosna podczas pracy, usłyszeć huk maszyn i wczuć się w atmosferę hali fabrycznej z przełomu XIX i XX w. Dopełnieniem opowieści o ciężkiej pracy robotników w fabryce oraz o imperium bawełnianym Izraela Poznańskiego było zabranie uczestników wycieczki na taras widokowy umieszczony na dachu muzeum. Tam  z wysokości 16 metrów nad ziemią można podziwiać fabrykę Izraela Poznańskiego z nowej perspektywy. Wizyta w tym miejscu przeniosła zwiedzających zarówno w świat łódzkiego przemysłu, jak również we współczesny świat Centrum Handlowo – Usługowo – Rozrywkowego dzisiejszej manufaktury.

 

Poprzednia aktualność
Nasz uzdolniony pierwszoklasista
Następna aktualność
V REKREACYJNY MARSZ NORDIC WALKING PO MAJKOWSKICH WZGÓRZACH