Pierwsze 48 godzin już za nami :)

Ruszyła V edycja Tygodnia Zdrowia z „Trójką”

1 dzień 

168 Godzin dla Zdrowia z „Trójką” rozpoczęliśmy konkursem na … „jajcarski taniec”. Konkurs był przeznaczony dla klas uczęszczających do naszej szkoły. Każdy mógł wziąć w nim udział. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Zadziwili nie tylko układami, ale także pomysłowymi strojami. Pokazali, że potrafią pracować zespołowo, realizując różne projekty i przy tym doskonale się bawić. Uczniowie udowodnili, że taniec może sprawić wszystkim wiele przyjemności.

Śmiech:

  1. sprawia, że dotleniamy organizm
  2. zwiększa odporność – radośni ludzie rzadziej chorują w przeciwieństwie do swoich ponurych kolegów.
  3. rozładowuje stres, poprawia nastrój, dodaje energii
  4. upiększa, uaktywnia mięśnie

Minuta śmiechu działa jak 45 minut relaksu, a ponadto przedłuża życie o 10 minut.

Nasi uczniowie przyczynili się więc do przedłużenia nam życia i to w dodatku z poważną dawką endorfin.

 2 dzień

W poniedziałek klasy wyruszyły pod opieką wychowawców na zajęcia w terenie. Najmłodsi odwiedzili Ceramiliadę w Lutomiersku – muzeum ceramiki, wzięli udział w warsztatach zdobniczych, a poźniej spędzali czas w parku rozrywki. Starsi uczniowie zainicjowali różne formy aktywności: wycieczkę rowerową do Gołuchowa, nording walking, agroturystyka, zajęcia na ściance wspinaczkowej „Blokoblisko”, w Aquaparku i również w Skateparku.

Aktywność fizyczna odgrywa w naszym życiu ogromną rolę.  Większość z nas zapomina niestety, że aktywny wypoczynek jest dla naszego organizmu korzystniejszy niż wypoczynek bierny. Każdy jest w stanie znaleźć jakąś dyscyplinę sportu, którą lubi. Aktywny tryb życia niesie ze sobą szereg korzyści. Osoby w sposób systematyczny uprawiające sport są nie tylko szczuplejsze, lecz także, dzięki lepszemu dotlenieniu mózgu, mają sprawniejszą pamięć i koncentrację. Szczególnie korzystny wpływ ma na nasze zdrowie ruch na świeżym powietrzu.

Dlatego wszyscy uczniowie z naszej szkoły wybrali się w teren, aby aktywnie spędzić czas.

 

 

Poprzednia aktualność
168 Godzin dla Zdrowia z „Trójką”
Następna aktualność
Wycieczka po zdrowie klas 1a, 1b i 4a