„Robimy SKOK na SMOG” – podwójny sukces naszych uczniów!

Archiwum kategorii: Aktualności

10 maja 2018 roku w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Robimy SKOK na SMOG”. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Kalisza, a fundatorem nagród Prezydent Miasta Kalisza. Konkurs miał za zadanie:

  • edukowanie dzieci w zakresie problematyki zanieczyszczeń powietrza,
  •  podniesienie świadomości ekologicznej,
  •  zrozumienie konieczności podejmowania działań,
  •  identyfikacja źródeł zanieczyszczeń powietrza,
  •  kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko,
  •  rozwój wyobraźni plastycznej i interpretacji zagadnienia przez twórcę.

Zadaniem konkursowym było stworzenie grupowej pracy plastycznej omawiającej zagadnienia przyczyn występowania smogu, walki z zanieczyszczeniami powietrza oraz sposobów chronienia się przed smogiem.

Radośnie informujemy, że uczennice klasy 1b w składzie: Aleksandra Głowacka, Marta Kołodziejczyk, Julia Kaźmierczak i Wanessa Szenfel zdobyły I miejsce w kategorii klas 1-3. W związku z wygraną, poza upominkami, dziewczynki zdobyły dla szkoły nagrodę główną: zakup i posadzenie zieleni (drzewa/ iglaki) na terenie szkoły. W kategorii klas 4-6 II miejsce zdobyli: Kamil Abbasi i Miłosz Stefani z klasy 4a. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali gratulacje i podarunki od prezydenta Kalisza, p. Grzegorza Sapińskiego. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz wychowawczyniom tych klas p. Paulinie Wenzel i p. Katarzynie Skoniecznej!

 

zdjęcia i informacje prasowe: www.kalisz.pl

Poprzednia aktualność
Maj - rocznica wielkich myśli...
Następna aktualność
 XX Rajd Ekologiczno - Przyrodniczy Orli Staw 2018