Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

20 marca klasy pierwsze obchodziły Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, ustanowiony przez Światową Federację Dentystyczną (FDI). Celem akcji było podkreślenie znaczenia profilaktyki higieny jamy ustnej dla ogólnego zdrowia człowieka. Zajęcia przeprowadzono we współpracy z pielęgniarką szkolną – p. Mariolą Pyszkowską.

Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, skąd biorą się zęby i jak należy o nie dbać. Na zajęciach poruszono tematykę profilaktycznych wizyt u stomatologa, częstotliwości wymiany szczoteczki do zębów oraz wpływu zdrowej diety na stan uzębienia człowieka. Dodatkowo wykonano eksperyment, który pokazał, w jaki sposób cukier wpływa na namnażanie się bakterii w jamie ustnej. Za swoją wiedzę w temacie higieny jamy ustnej każdy pierwszoklasista otrzymał Dyplom Śnieżnobiałego Uśmiechu.

Poprzednia aktualność
Global Teen Health Week w "Trójce"
Następna aktualność
Zapraszamy do klas 4 i 7