Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 – zryw narodowowyzwoleńczy mieszkańców Wielkopolski stał się źródłem inspiracji dla uczennic z klasy 3d: Gabrieli Goździewicz oraz Darii Jamrozik, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez PBP Książnicę Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu na Projekt Multimedialny dotyczący tego wydarzenia.
Daria i Gabrysia stworzyły wspólnie 10- minutowy film upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W ten sposób połączyły zamiłowanie do tworzenia własnych projekcji ze zdobywaniem wiedzy na temat historii regionalnej.
Rok 2018 został ustanowiony w Kaliszu Rokiem Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Poznawanie przeszłości i dziedzictwa kulturowego najbliższej okolicy w dobie rozwoju integracji europejskiej, dominacji kultury masowej oraz globalizacji jest niezwykle ważnym elementem w kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej.
MŁODZI FILMOWCY Z HISTORIĄ ZA PAN BRAT
Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 – zryw narodowowyzwoleńczy mieszkańców Wielkopolski stał się źródłem inspiracji dla uczennic z klasy 3d: Gabrieli Goździewicz oraz Darii Jamrozik, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez PBP Książnicę Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu na Projekt Multimedialny dotyczący tego wydarzenia.Daria i Gabrysia stworzyły wspólnie 10- minutowy film upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W ten sposób połączyły zamiłowanie do tworzenia własnych projekcji ze zdobywaniem wiedzy na temat historii regionalnej.Rok 2018 został ustanowiony w Kaliszu Rokiem Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Poznawanie przeszłości i dziedzictwa kulturowego najbliższej okolicy w dobie rozwoju integracji europejskiej, dominacji kultury masowej oraz globalizacji jest niezwykle ważnym elementem w kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej.
Opublikowany przez Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kaliszu na 26 stycznia 2018