Młodzi filmowcy z historią za pan brat

Archiwum kategorii: Aktualności, Klub Europejczyka

Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 – zryw narodowowyzwoleńczy mieszkańców Wielkopolski stał się źródłem  inspiracji dla uczennic z klasy 3d: Gabrieli Goździewicz oraz Darii Jamrozik, które wzięły udział  w konkursie zorganizowanym przez PBP Książnicę Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu na Projekt Multimedialny dotyczący tego wydarzenia.

Daria i Gabrysia stworzyły wspólnie 10- minutowy film upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W ten sposób połączyły zamiłowanie do tworzenia własnych projekcji ze zdobywaniem wiedzy na temat historii regionalnej.

Rok 2018 został ustanowiony w Kaliszu Rokiem Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Poznawanie przeszłości i dziedzictwa kulturowego najbliższej okolicy w dobie rozwoju integracji europejskiej, dominacji kultury masowej oraz globalizacji jest niezwykle ważnym elementem w kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej.

MŁODZI FILMOWCY Z HISTORIĄ ZA PAN BRAT

Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 – zryw narodowowyzwoleńczy mieszkańców Wielkopolski stał się źródłem inspiracji dla uczennic z klasy 3d: Gabrieli Goździewicz oraz Darii Jamrozik, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez PBP Książnicę Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu na Projekt Multimedialny dotyczący tego wydarzenia.Daria i Gabrysia stworzyły wspólnie 10- minutowy film upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W ten sposób połączyły zamiłowanie do tworzenia własnych projekcji ze zdobywaniem wiedzy na temat historii regionalnej.Rok 2018 został ustanowiony w Kaliszu Rokiem Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Poznawanie przeszłości i dziedzictwa kulturowego najbliższej okolicy w dobie rozwoju integracji europejskiej, dominacji kultury masowej oraz globalizacji jest niezwykle ważnym elementem w kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kaliszu na 26 stycznia 2018

Poprzednia aktualność
Prezent dla najbliższych…
Następna aktualność
Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego "Bohaterowie naszych ulubionych książek"